Dış Mekan Düğün Çekimleri Hakkında Tavsiyeler Tavsiye

Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Dış Mekan da Değişik Konseptlerde Fotoğraf ve Video Çekimi

Hizmet kalitemizden ödün vermeden, profesyonel ekibimizle, çiftlerimize göre farklı konseptler belirleyerek çalışmaktayız. Siz de bu en önemli gününüzde kendinizi özel hissetmek ve büyük sorunların bile kolayca üstesinden gelebilen profesyonel bir ekiple çalışmak istiyorsanız, bekliyoruz. Aynı anda da video klip çekerek daha sonra sizlere sizin şarkınız ile video klip yaparak teslim ediyoruz.

Dış çekim mekanları

En güzel düğün fotoğrafları nerede çekilir sorusuna cevap vermeden önce nasıl bir çekim istediğinizi düşünüp karar vermeniz gerekli. Tarihi bir mekanın atmosferinde mi, mevsim tonlarının tümünü içinde barındıran doğal bir alanda mı, yoksa fotoğrafa değişik bir hava katabilecek bir yerde mi? En doğru kararı vermek için düşündüğünüz mekanları içeren farklı fotoğraflara bakmanızı, mümkünse mekana gitmenizi ve çekim hakkında detaylı bir konuşma yapmanızı öneririz. Yıldız Parkı, Hidiv Kasrı ve önceden izin alınması şartıyla tarihi dokusu etkileyici bazı müzelerde çekim yapabilirsiniz.


Fotoğraflarda rahat ve doğal pozlar arayan ,kasıntılı pozlar yerine gerçek gülümsemeler ve hareketlerin tespit edilebildiği karelere sahip olmak isteyen çiftler günümüzde dış mekan çekimlerini tercih ediyor. Dış mekan çekimlerinde yere ve zamana hapsolmamanın verdiği rahatlık gerçekten fotoğraflarda da kendisini gösteriyor ve çok daha doğal anların tespit edilebilmesini sağlıyor.Ayrıca tercih edilen güzel ve tarihi mekanlarda fotoğraf çekimleri eğlenceli bir kısa gezi halini alıyor. Stüdyo ortamında çekimlerde kullanılan yardımcı objeler (sandalye sütun vs)sınırlı sayıda ve yapay olurken dış mekanda bu objeler gerçek olup sınırsızdır.İç mekanda kişilerin içinde gösterilmek istendiği ortam photoshop vasıtası ile yapay oluşturulurken dış mekan çekimlerinde gerçek ,ve doğaldır.Bir balkon,bir çit,eski bir kapı dahi fotoğraflarda mükemmel birer yardımcı konu olarak kompozisyonu tamamlarlar.Rüzgar gelin duvağını gerçekten uçurur ve palmiye gerçekten arkanızdadır!

Hareketlerde sınırsızlık...

Dış mekan çekimlerinde poz sınırlaması yoktur ,dilediğiniz her pozu verebilirsiniz.Gerçekten koşar,gerçekten elele yürürsünüz.Dört duvar arasında olmamanın sağladığı avantajla fotoğraflarınız bilinen eski klasik pozların dışında bir çizgiye sahip olur.

Kendinizi zamana hapsetmeyin...

Dış mekan çekimde genellikle fotoğraflar düğün günü değil düğün gününden belli bir süre önce “prova günü ” olarak adlandırılan günde çekilmektedir.Prova günü çok rahat fotoğraf çekilmenize olanak sağlar. Düğüne yetişme endişesi taşımadan,düğünde olabilecek eksikliklerin sıkıntısını duymadan eğlenceli bir çekim yaşarsınız.Prova günü çekilen fotoğraflarda gün batımında da rahatlıkla fotoğraf çekimi yapılabilir. Ayrıca prova günü geline saçının düğün günü nasıl olacağı konusunda kesin bir fikir vererek beğenmediği şeyleri düğün günü değiştirebilme şansı verir.Tecrübelerimizle,saçını sadece düğün günü gören birçok gelinin saç modelini beğenmediğine ama vakit sıkıntısından dolayı değiştiremediğine şahit olduk.
Fotoğraf çekimleri için en uygun saatler keskin güneş ışığının etkisini yitirdiği akşam saatleridir.Keskin güneş ışığı yüzünüzde istenmeyen sert gölgelere ve göz kısılmalarına sebep olacağından öğle saatleri çekimlerde tercih edilmez.Çekimler ulaşım hariç ortalama 3 saat sürmektedir.Bu süre sizin isteğinize göre artıp kısalabilmektedir.

Sakin yerleri tercih edin...

Fotoğraf çekimleri ile yer kararını bize bıraktığınız durumlarda size gürültü ve kalabalıktan uzak yerleri tavsiye edip yönlendiriyoruz. Çekim yaptığımız yerlerin fotoğraflarını çalışmalar kısmında "Çekimler" bölümünde görebileceksiniz. Yer konusunundaki taleplerinize göre sizin seçtiğiniz yerlerde de çekimlerinizi dilediğiniz gibi gerçekleştiriyoruz.Bu konuda size tek tavsiyemiz konsantrasyonunuzun ve rahatınızın bozulmayacağı yerleri seçmeniz.

Görünmez bir fotoğrafçı

En güzel düğün pozları için ışık, arka plan, doğal anları pozlamak ne kadar önemliyse, fotoğrafçının yaptığı işe olan tutkusu, orada olmayı sevmesi ve bundan keyif alması da diğerleri kadar önemlidir. Bazen de fotoğrafçının davetlilerin arasında dolaşırken görünmez olması gerekli. Ekipmanlarının da buna uygun olması şart. Flash kullanmadan uzaktan çekim yaparak anın büyüsünü bozmadan en iyi kareleri yakalayabilmeli.

Çekimlerde bunlara dikkat!

İç ve dış çekimlerde ışığı doğru kullanmak çok önemli. Özellikle yaz çekimlerinde dış çekim için en uygun saatler sabahlar 10.00 - 12.00 arası, öğleden sonra 16.00 – 18.00 arası. Öğlen direkt gün ışığında çekim yapılacaksa ışık doğrudan değil yansıtıcılarla kullanılmalı. Yaz aylarında dış çekimler için damadın yedek bir gömlek bulundurmasında fayda var. Farklı fotoğraflar için değişik aksesuarlar kullanılmalı. İç mekanda ise mekanın görselliğini en iyi şekilde kullanmak çok önemli.

İletişim çok önemli!

En önemli günün fotoğraflara en iyi şekilde yansıması için öncelikle birlikte çalışacağınız düğün fotoğrafçısı ile iletişiminizin çok iyi olması gerekir. Her düğün farklı ve kendine özel olduğu gibi her fotoğrafçının da kendine özel bir tarzı vardır. Bizlerin sizin nasıl bir çekim istediğinizi oldukça iyi anlamamızı sağlamalısınız. İyi bir iletişimin verdiği rahatlık fotoğraflara da yansımalı ki doğal pozlar yakalanabilsin. Pozlu dış çekim çalışmalarında dahi doğallık ön planda olmalıdır.

fotoğrafçı