Düğün Dış Mekan YerleriToggle

Nişan,Düğün / Dış Mekan Yerleri / İstanbul
  • Geriye Sadece Fotoğraf Kalır Sizin En Mutlu Gününüzde Yanınızdayız... Çiftlerimizin o anki heyecanları, mutlulukları kelimelerle anlatılmaz. Sizin Mutluluğunuz Bizim Sevincimiz. KS PRODUKSİYON

  • Çekimler sırasında sizi rahatlatmak, en yakın arkadaşınız kadar sizi özel hissettirerek ve kendiniz olmanızı sağlamak. Bu şekilde doğallınızı ortaya çıkarıp hem doğal hemde en mutlu anlarınıza odaklanmak. İşte bizim çekim tekniğimiz.
    - Sizin En Mutlu Gününüzde Yanınızdayız...

  • Hep Gülümsetiyoruz :) Çiftlerimizin yüzlerindeki tebessümü görebilmek bizim için en büyük mutluluk kaynağıdır.

  • Ücretlerde Değişiklikler Olabilir, Lütfen Doğru Bilgi İçin İlgili Mekanı Arayınız. - Siz Hayal Edin, Biz Gerçekleştirelim..

Avrupa Yakası Düğün Fotoğrafı Çekim Mekanları

Ücretlerde Değişiklikler Olabilir, Lütfen Doğru Bilgi İçin İlgili Mekanı Arayınız.

Gülhane park

Gülhane Parkı yürüyüş mesafede olması sebebiyle güzel bir çekim için yeterli olabilir. Tarihin dokusuna şahitlik edebileceğiniz güzel yerlerden birtanesidir.İstanbul’un Dört mevsim gezilebilecek yerlerinden biridir Gülhane parkı. Zira baharın coşkusunu verebilecek çiçekler, sonbaharın hüznünün ve yazın serinliğini görebileceğiniz birkaç asırlık ağaçlar bir arada. Kışın bile gezdiğinizde peyzaj size nefis kareler yakalatacaktır. Zira park Topkapı sarayının doğal bir uzantısı olarak yapılmıştır. Giriş ücretsizdir.

Bakırköy botanik park

96 bin metrekarelik alan içeresinde kurulu olan Bakırköy botanik park’ta doğal gölet bulunmaktadır. Giriş ücretsizdirBakırköy botanik park’ta açık hava dış mekan profesyonel fotoğraf çekimi botanik park nişan düğün fotoğrafları için oldukça ideal bir mekandır.

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu Nerede: Sarıyer ilçesinde, Emirgan ve İstinye semtlerinin arasında yer alıyor. İstanbul'un karmaşası içinde kendine özgün konumu ve doğası ile bir anda ayrı bir dünyaya adım attığını hissettirecek bir yer Emirgan Korusu. Dört mevsim güzellikleri ile düğün fotoğrafları için size harika bir alan sunuyor.İçerisinde yer alan köşkleri, göletleri, peyzajı, çiçekleri, ağaçları ve tabii ki Boğaz manzarası fotoğraflarınızı farklı boyutlara taşıyor. Kalabalık günlerde dahi korunun büyüklüğü sayesinde rahatça çekim yaptırabiliyorsunuz. Emirgan Korusu dış çekim için müthiş bir seçenek! Ama özellikle lale mevsiminde çekim günü olarak hafta içini seçmenizde fayda var. Emirgan Korusu giriş ücreti olarak otopark dışında başka bir ödeme yapmadan dilediğiniz gibi çekimler yaptırabileceğiniz bir yer. Emirgan Korusu'ndan sonra sahiline de inerek enfes Boğaz manzarası ile günü tamamlayabilirsiniz. Giriş ücretsizdir.

Ihlamur Kasrı

Ihlamur Kasrı Nerede: Beşiktaş ve Nişantaşı arasında, Ihlamur Mesire yerinde bulunuyor. İstanbul düğün fotoğraf mekanlarından Ihlamur Kasrı, mimarisi ve taş işlemeleri ile göz dolduran oldukça görkemli bir yapı. Gidince sen de fark edeceksin zaten. Ihlamur Kasrı fotoğraf çekimi hiç bitmesin isteyebilirsiniz, bizden söylemesi.Abdülmecit, Ihlamur Mesire alanına, "Merasim Köşkü” ve “Maiyet Köşkü” olarak anılan iki kasır yaptırmış. Ihlamur Kasrı olarak bilinen yapı ise aslında Merasim Köşkü. Merasim Köşkü'nün gösterişine karşılık, Maiyet Köşkü'nün daha sade bir yapı olduğunu hemen belirteyim. Ihlamur Kasrı giriş ücreti şöyle: Burada fotoğraf çektirmenin saatlik ücreti 500 TL. Bu ücreti TBMM Milli Saraylar'ın belirttiği banka hesap numarasına yatırdıktan sonra, Dolmabahçe Sarayı'nda taahhütname imzalaman gerekiyor. Biraz meşakkatli bir süreç olabilir. Ama sonrasında çıkacak enfes kareler için yılmamanı öneriyoruz. Kasrın sadece dış mekanlarında fotoğraf çekilmesine izin verildiğini de hemen eklemeliyim. Yani köşklerin içerisinde fotoğraf çekimi yasak.

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu Nerede: Sarıyer ilçesinde ve İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içerisinde yer alıyor.Gerçekten tam bir doğa harikası olan Atatürk Arboretumu dış çekim için İstanbul’un güzelliği ile nefes kesen köşelerinden biri. Zaten doğaya aşık olan çiftler için dış çekim mekanları İstanbul’da Atatürk Arboretumu etrafında konumlanmış durumda. Arboretum, oldukça büyük bir alanı kaplıyor. Küçük küçük göletleri, göletler üzerindeki ördekleri, envaiçeşit bitki örtüsü ve ağaçları, rengarenk çiçekleri ile her köşesinde ayrı ayrı fotoğraf çekilmek isteyeceğin bir alan.Arboretumu anlatmakla bitiremeyebilirim ancak mutlaka göletlerin üzerindeki köprülere, iskelelerine, iki tarafı ağaçlarla kaplı patikalarına da değinmeliyim. Özellikle bu alanlar düğün fotoğraflarında eşsiz karelerin oluşmasını sağlayacak. Burada fotoğraf çekimleri ücrete tabi. Pazartesi günleri kapalı olan Atatürk Arboretumu düğün çekimi ücreti 472 TL. Gelin, damat ve fotoğrafçı dışında üç kişi daha çekim paketi içerisinde mekana giriş yapabiliyor.

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi Nerede: İstanbul’un Hasköy sahilinde yer alıyor.Rahmi Koç Müzesi, gezmesi de fotoğraf çektirmesi de keyifli mekanlardan biri. Eminiz siz de düğün fotoğraflarınız çekilirken büyük zevk alacaksınız.Müzenin taş duvarları, antika arabaları, eski lokomotifler, vintage fotoğraflar için harika kareler vadediyor. Müze yönetiminin, içine girmenize izin verdiği, fotoğraf çektirebileceğiniz objeler şu şekilde: Fenerbahçe Vapuru, Littorina Mototren, Moda Tramvayı, DC-3 Uçak, Atlı Tramvay. Askeri denizaltı ve helikopter gibi objeler ile çekim yapılmasına izin verilmiyor. Bazı araçların ise sadece önlerinde durarak fotoğraf çekimi gerçekleştirilebiliyor. Fotoğraf çekimi için gelin-damat ve fotoğrafçı dışında iki kişinin daha çekim için müze girişine izin veriliyor. 5 kişiden oluşan bir düğün fotoğraf paketi için müzeye 550 TL ödemen gerekiyor. Rahmi Koç Müzesi giriş ücretini ödeyerek hem müzeyi gezebilir hem çekim yapabilirsiniz. Çekim öncesi müzeden rezervasyon yaptırmayı unutma.

Kibrithane

Kibrithane Nerede: Küçükçekmece ilçesinde yer alıyor. Kibrit fabrikası olarak 19. yüzyılda kurulan ve 1900’lü yıllara kadar faaliyetini sürdüren Kibrithane, tarihi dokuyu fotoğraflarına yansıtmak isteyen çiftlerin ilgisini çekebilecek bir mekan. Ancak çok fazla da bilinen bir yer olmadığını hemen söyleyelim.Bu eski fabrika, terk edilmiş görüntüsüyle gerçekten gelin damat fotoğrafları için çok farklı bir fon oluşturuyor. Kibrithane ile ilgili şu dipnotu da vermeliyim: Fabrikada üretim durduktan sonra kaderine terk edildiği dönemlerde fotoğraf çekimleri için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyordu. Şimdi yeni sahipleri tarafından restore edilen Kibrithane'de fotoğraf çekim ücreti 2 saat için 250 TL. Fotoğraf çekimlerinden 1 hafta önce mekandan randevu alman yeterli.

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı Nerede: Beşiktaş ilçesinde yer alıyor. Yıldız Parkı dış çekim mekanları arasında İstanbul’un sayılı yeşil kalmayı başarabilen alanlarından biri. Parkın içerisinde Çadır, Kaskat, Malta olmak üzere birçok köşk bulunuyor. Bu köşklerin kapısı ve bahçeleri önünde fotoğraf çektirerek, düğün fotoğraflarınız için harika birer fon oluşturabilirsiniz, bizden söylemesi.Yıldız Parkı, göletleri, köprüleri, rengarenk çiçekleri, ağaçları ile düğün fotoğrafı çektirecek çiftlere gerçekten harika bir doğal ortam sunuyor. Parkın sunduğu renk cümbüşünü kaçırmamak için özellikle bahar ve yaz ayları ideal. Yıldız Parkı giriş ücreti ödemen ya da parkta fotoğraf çekimi için herhangi bir yerden izin istemen gerekmiyor. Eğer parkta bulunan köşklerin içerisinde de çekim yapmak istersen, o zaman Beltur’dan izin almalısın. Giriş ücretsizdir.

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı Nerede: Sarıyer ilçesinde yer alıyor. İstanbul’un en büyük oksijen kaynaklarından biri Belgrad Ormanı! Doğa ile iç içe, devasa ağaçların arasında fotoğraf çektirmek isteyen çiftler için biçilmiş kaftan. Aynı zamanda İstanbul’da dış çekim mekanları arasında merkezi bir noktasında yer almasından dolayı da popüler hale gelmiş.Bahar mevsiminde yeşil renginin hakim olduğu ormanda, kış ve sonbahar döneminde dökülmüş yapraklarla muhteşem manzaralar ortaya çıkıyor. Özellikle ormandaki iki tarafında upuzun ağaçların olduğu yollarda çekilen fotoğraflar çok başarılı oluyor. Belgrad Ormanı’nda düğün fotoğrafı çektirmek isterseniz 125 TL gibi bir ücret ödemeniz gerektiğini de belirtelim.

Galata Kulesi

Galata Kulesi Nerede: Beyoğlu’nda yer alıyor. “Kime sorsanız gösterir” minvalinde bir yapı. 528 senesinden beri ayakta duran ve nice tarihi olaylara tanıklık etmiş bir yapıya geldi şimdi sıra. Kız Kulesi’ne olan aşk hikayesi ile bilinen Galata Kulesi, İstanbul dış çekim yerleri arasında en romantik pozları çektirebileceğin mekanlardan biri.Öncelikle fotoğraf çekimi için mekanın içine girmene gerek yok. Zaten kuleye gittiğinde etrafında birçok kişinin olduğunu göreceksin. O nedenle eğer mümkünse burada hafta içi ve erken saatlerde çekim yapmanızı öneriyorum. Daha sakin olacaktır. Hatta yapabilirseniz gece çekimine çıkmalısınız. Karanlıkta Galata Kulesi’nin ışıklarla ortaya çıkardığı manzara kendine hayran bırakan cinsten. Oralara kadar gitmişken; Galata semtinin nostaljik sokaklarında, Beyoğlu’nda nostaljik tramvayın önünde ve Galata Köprüsü’nün manzarası eşliğinde düğün fotoğrafları çektirmeyi de unutmayın.

Haydarpaşa Garı

“Haydarpaşa Garı. Haydarpaşa Garı tarihi dokusu, sunduğu boğaz manzarası, gar alanında bulunan trenlerle çok zengin kompozisyon alternatifleri sunmakta. Gar ayrıca farklı zaman dilimlerinde de değişen ışık koşulları ile farklı bir atmosfere sahip olmakta.Haydarpaşa Garı’nın hali hazırda çatı kısmı onarılmamış olsa da alt açıdan görsel olarak çok rahatsız etmemekte. Bununla birlikte restorasyon çalışmalarının eli kulağında diyebiliriz.Gerek tarihi yapısıyla gerek muhteşem İstanbul manzarasıyla Haydarpaşa Garı, Anadolu Yakası dış mekan çekim yerleri arasında en güzel yerlerden bir tanesi. İstanbul'daki ücretli dış mekan çekim yerlerinden olan Haydarpaşa Garı'nda, önceden izin alınıp ve ücret ödemesi yapılarak fotoğraf çekimi yapılabilir. Nasıl başvurulur der isek ; önce asma katta dilekçenizi teslim ediyorsunuz, dilekçenin damadın ve gelinin ad soyad, tarih, cep telefonu ve TCKN bilgilerini içerdiğini baştan belirtelim. Ayrıca düğün davetiyesinin de dilekçe ekinde teslim edilmesi gerekli. Sonrasında 3. katta müşteri numaranızı alıyorsunuz, devamında garda peronlara giden alanın hemen solunda içeride bulunan gar veznesine 330 TL ödemenizi yapmanız gerekmektedir.
Anadolu Yakası Düğün Fotoğrafı Mekanları;

Beykoz Kundura Fabrikası

Beykoz Kundura Fabrikası Nerede: Beykoz’da Yalıköy Mahallesi’nde yer alıyor. Tarihi dokusu olan mekanlarda çekilen fotoğrafların ayrı bir büyüsü olduğuna düşünüyorsan işte fırsat. Beykoz Kundura Fabrikası, düğün fotoğrafları için harika bir fon oluşturuyor. İstanbul’un en eski fabrikalarından biri olan ve 1999 yılına kadar üretim faaliyetlerini sürdürülen mekan, bugün artık tamamen organizasyonlar, fotoğraf çekimleri, etkinlikler, dizi ve film setleri için kullanılıyor.Dışarıdan süzülen gün ışığının, mekanın geniş koridorlarında yarattığı görsel şölen, düğün fotoğraflarını da benzersiz hale getiriyor. Mekanın, yeni kundura, karargah, hapishane, kağıt fabrikası, gazino, green box, orman, lojmanlar, genel müdürlük binası gibi farklı bölümlerinde birbirinden güzel düğün ya da nişan fotoğrafları çektirebileceğin gibi, maket eski ev ve konakların olduğu sokak dekorunda da dış çekim gerçekleştirebilirsin. Anlayacağın bu mekan, düğün günün dışında bir tam günü ayırarak, fotoğraf çekimleri yapabileceğin bir yer. Ancak mekana gitmeden önce, randevu alman gerekiyor. Beykoz Kundura Fabrikası fotoğraf çekimi ücreti 3 saat için 2 bin TL.

Adile Sultan Kasrı

Adile Sultan Kasrı Nerede: İstanbul’un Üsküdar ilçesinde Boğaz’a sıfır konumda bulunuyor. Adile Sultan Kasrı’na ilişkin gözünde bir şey canlanmadıysa, eminim Hababam Sınıfı dersem hemen hatırlayacaksın. Mimarisiyle olduğu kadar manzarasıyla da nefes kesen Adile Sultan Kasrı, tarihi dokusuyla, düğün fotoğraflarının vazgeçilmezleri arasında.Adile Sultan Kasrı, İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek yerler arasında bulunan ideal mekanlardan biri. Mekanın koridorları, ihtişamlı salonları, mimarisi ile buram buram tarih kokuyor. Fotoğraf çekimi için yalnızca kasrın içerisini kullanmak zorunda değilsin, bahçesi de en az içi kadar harika fotoğraf kareleri çıkmasını sağlayacak. Fotoğrafçınla fotoğraf çekimi için anlaşmadan önce, Adile Sultan Kasrı giriş ücreti ödemen gerektiğini bilmelisin. Adile Sultan Kasrı fotoğraf çekimi ücreti 500 TL.

Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı: İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunuyor. Hidiv Kasrı, harika bir korunun içerisinde yer alıyor. Bu nedenle, burayı evlenecek çiftler için tatmin edici bir dış çekim mekanı olarak değerlendirebiliriz. Kasrı eminim Tosun Paşa filminden de hatırlayacaksın.Mimarisi ayrı iç ve dış mekanları ayrı güzellikte olan ve eşsiz boğaz manzarası ile yeşili buluşturan kasırda fotoğraf çekimi ücrete tabi. Hidiv Kasrı fotoğraf çekimi ücreti 1500 TL + KDV. Hem iç hem dış mekanında çekim yapabileceğin mekanda hafta içi ve hafta sonu fiyatlar değişmiyor.

Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı: İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunuyor. Papatyaları, erguvan ağaçları, denize nazır konumuyla Fenerbahçe Parkı; bakmaya doyum olmayan düğün fotoğrafları için eşsiz bir park. İster çimlere oturup, piknik konseptli fotoğraflar çektirin, ister arkanızı denize verip, kendinizi yeşil ile mavinin uyumuna bırakın.Fenerbahçe Parkı’nda rengarenk çiçeklerin açtığı bahar ve yaz aylarında çekilen fotoğraflar, eminim harika kareler sunacak. Ama bence sarı sarı yaprakların etrafı sardığı sonbaharı ve parkın bembeyaz örtüyle kaplandığı kış aylarını da es geçme. Fenerbahçe Parkı dış çekimi için herhangi bir ücret ödemen gerekmiyor. Belki de bu yüzden, özellikle yaz aylarında hafta sonları iğne atsan, bir gelin ile damada düşüyor. Benim önerim, siz siz olun çekim için mutlaka hafta içi günleri tercih edin. Giriş ücretsizdir.

Kuzguncuk

İstanbul’un doğal dokusunu yitirmemiş belki de en güzel semtlerinden biridir Kuzguncuk. Bu sevimli semt, Üsküdar sahil hattında Çengelköy’e doğru giderken seni karşılıyor. İstanbul düğün fotoğrafı dış çekim mekanları arasında sayabileceğim Kuzguncuk, rengarenk sokakları, bir film dekorundan fırlamış gibi duran eski evleri, kapıları ile gerçekten cıvıl cıvıl düğün fotoğraflarına ev sahipliği yapıyor.Fotoğraf çekimlerini, sıcacık mahalle havasını iliklerine kadar hissedeceğine emin olduğumuz Kuzguncuk’ta yapacaksanız, hemen şu uyarıyı yapmamıza izin ver: Mahalleli, fotoğraf çekimi için Kuzguncuk’u tercih eden yeni evlenecek çiftlerden o kadar rahatsız olmuş ki, kimileri camlarına ‘izinsiz fotoğraf çektirmeyin’ yazısı bile asmış. Bu nedenle eğer çok beğendiğin ve önünde fotoğraf çektirmek istediğin binaların kapılarını çalıp izin istemende fayda var.ÜCRETLERDE DEĞİŞİKLİKLER OLABİLİR, LÜTFEN DOĞRU BİLGİ İÇİN İLGİLİ MEKANI ARAYINIZ.

Etiketler

Dış Mekan Fotoğrafçılığı Grafik Tasarım Web Tasarım WeddingNişanZeytinburnu Düğün Fotoğrafçılığı Düğün Paketlerimiz Albüm Çeşitlerimiz İstanbul Zeytinburnu İstanbul Dış Mekan Fotoğrafçılığı Video Çekimleri Düğün Video Klipleri Düğün Video Slaytı Zeytinburnu Evlilik Fotoğraf Video Çekimleri Düğün Hikayesi Zeytinburnu Kına Çekimleri İstanbul dış mekan çekim yerleri İstanbul Avrupa yakası dış mekan çekim yerleri İstanbul Anadolu yakası dış mekan çekim yerleri bakırköy düğün çekim yerleri zeytinburnu düğün çekim yerleri Atatürk Arboretumu düğün çekim yerleri Beşiktaş düğün çekim yerleri a href='http://www.ksproduksiyon.com/dismekanyerleri' class='tag-link-32' title='düğün çekim yerleri' style='font-size: 5pt;'>Yıldız parkı düğün çekim yerleri